Bomonti Kombi Tamiri

Kaç tür kombi vardır?

Kombiler, içerideki atık gazı dışarı atma yöntemlerine göre ikiye farklı tiptedir.

  • Bacalı kombiler, atık gazı kurulan baca sistemi ile dışarı atar.
  • Hermetik kombiler, kapalı yanma odası olduğu için dış ortam ile kombi baca çıkışı arasında iç içe geçmiş bir baca seti ile yanması için gerekli olan havayı dışarıdan alarak yanmış atık gazı iç boru ile dışarıya atar.

Kombiler yanma şekline göre de ikiye ayrılır.

  • Klasik Kombiler
  • Yoğuşmalı Kombiler

Kombi çeşitleri nelerdir?

Bacalı Kombi; ilk defa kullanılan kombi çeşididir. Baca bağlantısına sahip olan kombilere bacalı kombi denilmektedir. Bulunmuş olduğu ortamın havasından yararlanır. Yanma mekanizması yer aldığı ortama açıktır. Bu kombilerde, baca ile kombinin birbiri ile olan bağlantısı iyi yapılmalıdır. En önemli nokta ise çekme gücü iyi olan bir bacaya bağlanmasıdır. 8 m3‘ten daha küçük hacimli ortamlara monte edilmemesi gerekir.

Yoğuşmalı Kombi; Doğalgaz yaktığından dolayı bol miktarda su buharı açığa çıkartır. Çıkan su buharının enerjisini kendi enerjisi ile birleştirir ve enerjisini almış olduğu yoğuşan buharını su alarak dışarıya atar. Diğer kombi çeşitlerinin verimlilik oranı %80 ile %92 arasında değişmektedir. Ancak yoğuşmalı kombilerde bu rakam %105 ile %109 arasındadır.

Hermetik Kombi; Yanma için kullanılması gerekli olan hava kombinin fanı aracılığı ile dış ortamdan alınır. Yanma sonucunda ortaya çıkan atık gaz aynı sistem aracılığıyla dışarıya atılır. Yanma işlemi için ortam havasının kullanılmaması ve tam olarak izole edilmiş olduğu için ortamın havalandırılmasına gerek duyulmaz.

Evinizde ya da iş yerinizde hangi kombi çeşidini kullanırsanız kullanın periyodik bakımını yaptırmanız gerekir. Periyodik bakımı yapılmayan cihazların performansı düşer ve arızalanma riski artar. Bomonti kombi bakımı konusunda size hızlı ve güvenilir hizmet vermekteyiz. Ayrıca peteklerinizin temizlenmesi ve bakımı içinde Bomonti radyatör bakım hizmetimizden yaralanabilirsiniz. Bomonti kombi teknik servis arayışlarınıza artık bir son verebilirsiniz?

Comments are closed.