Mecidiyeköy Kombi Tamiri

Bacalı Kombi Ve Hermetik Kombi Arasındaki Fark Nedir?

Bacalı kombilerde yanma işleminin gerçekleşmesi için gerekli olan oksijen kombinin bulunmuş olduğu ortamdan sağlanmaktadır. Kombi, almış olduğu oksijen ile gerçekleştirmekte olduğu yanma olayı sonucunda açığa çıkmış olan gazı baca aracılığı ile dışarıya atmaktadır. Bacalı kombi kullanılabilmesi için kombinin takılacak olduğu binanın standartlara uygun bir bacaya sahip olması gerekmektedir. Mecidiyeköy kombi tesisat hizmetleri için bizimle hemen iletişime geçin, ısınma probleminizi ortadan kaldıralım.

Yanma işlemi sonucunda oluşan atık gaz yükselmeye başlayıp çekim kuvveti etkisi ile bacadan dışarı çıkmaktadır. Hermetik kombiler yanma işlemini gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyduğu havayı dış ortamdan sağlamaktadırlar. Ortaya çıkan gazı baca aracılığıyla dış ortama aktaran hermetik kombiler, bacalı kombilere göre daha güvenilir olduklarından daha fazla satılmaktadırlar. Hermetik kombiler ile bacalı kombiler arasındaki bir diğer fark ise hermetik kombinin ihtiyaç duyduğu havayı dış ortamdan sağlaması sebebi ile bina bacasına ihtiyaç duymuyor olmasıdır. Hermetik kombiler baca şartı olmaksızın tüm binalara takılabilirler. Bu türdeki kombiler ortamda olan havayı tüketmezler. Baca problemleri olmamasından dolayı bulunmuş oldukları ortamın havasını kirletmezler. Hermetik kombiler dış ortamdaki mekânlara monte edilebilmektedir. Hermetik kombiler ile bacılı kombiler arasındaki bir diğer fark ise; bacalı kombilerde fan bulunmaz fakat hermetik komilerde ise fan bulunmaktadır.

Mecidiyeköy kombi tamiri ve sizlere sunmuş olduğu onarım hizmetleri sayesinde hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Isınma ihtiyacınızı rahatlıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Comments are closed.