Şişli Kombi Tamiri

Kombinin Ömrünü Uzatma Yolları

Kombinizin ömrünü uzatmak için;

Kombinizi uzun yıllarca kullanabilmek adına düzenli olarak periyodik bakım yaptırmalısınız. Kombi bakımlarının her sene kış aylarına girildiğinde yapılması gerekmektedir. Kombi bakımı, hem kullanılan gaz miktarından tasarruf ettirirken hem de kombi arıza risklerini minimuma indirmektedir. Şişli kombi tamiri ile kombi bakımlarınızı güvenilir ellere teslim edebilirsiniz.

Konutun yerden yükseklik miktarına göre kombide toz bulunma ihtimali değişkenlik gösterir. Hermetik tipteki kombiler yanma işlemini sağlayabilmek için gerekli havayı dışarıdan almaktadır ve yanma işleminin ardından atık gazı tekrar dışarı atmaktadır. Bu işlemden kaynaklı olarak hermetik kombiler diğer kombilere göre daha fazla toz almaktadırlar. Bu durum kombi sensörlerinin kirlenmesine ve arızalanmasına neden olur. Oluşan toz miktarı alt katlardan üst katlara çıktıkça azalır. Şişli kombi bakımı için servis çağırılarak bacalı kombiler için baca çekişi kontrolü ve yanma odası temizliği; hermetik kombilerde ise fan temizliği ve genleşme tankı için basınç kontrolü yaptırılması gerekmektedir. Kombi bakımının teknik elamanlarca gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Cihazın yanma veriminin artmasını sağlamak için tozların temizlenmesi, yanma işlemi ardından kalorifer dönüş hattında bulunan filtrenin sökülerek tekrar temizlenmesi gerekir. Klima deposu ve havasının kontrol edilmesi, çakmak ayarlarının yapılması, gaz geçişini sağlamakta olan meme gözlerinin temizlenmesi, sıcak su akışı kontrolü, peteklerin ısınıp ısınmadığının kontrolü aksatılmamalıdır. Bacalı kombilerde ise baca çekiş kontrolü yapılmalıdır. Cihaz bakım kontrolünün müşteri kontrolünde yapılması gerekir. Kombinin uzun süre kullanılabilmesi için kombi bakımı oldukça önem taşır.

Şişli kombi servisi ile iletişime geçerek en iyi şekilde kombinizin bakımını yaptırabilirsiniz. Alanında uzman olan personelimiz ile kombinize yapacak olduğunuz periyodik bakımdan sonra kombinizde meydana gelecek arıza ihtimali en aza indirilmektedir. Sizlere sunmuş olduğumuz kombi hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.