Taksim Kombi Tamiri

Radyatör Bakımı

Radyatörlerin üstü sıcakken altı soğuk kalıyor ise;

Kombi girişinde olan filtrelerde tıkanıklık olabilir. Peteklerin içerisinde tıkanıklık olmuş olabilir. Cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarda aksama olabilir. Kalorifer tesisatı yanlış planlanmış ya da yapılmış olabilir. Kombiye yakın olan peteklerin vanaları kısılırsa uzak peteklere su daha hızlı ulaştırılır. Tüm kontrollere rağmen yaşanılan sorun devam ediyor ise Taksim radyatör servisi hizmetimizden yardım isteyebilirsiniz.

Kombi çok ses yapıyor ise;

Kombinin fan motorunda problem oluşmuş olabilir. Kombinin devir daim motoru sıkıntı yaşıyordur veya kombinizin haznesinde olan suda hava birikmiş olabilir. Cihazın sıcak su ile kaloriferi ayrıştırıcı parçalarında hata olabilir. Tüm kontrollere rağmen yaşanılan sorun devam ediyor ise Taksim radyatör bakımı hizmetimize ulaşabilirsiniz.

Sıcak su açıldığında petekler çok ısınıyor ise;

Bu arıza olduğu zaman musluktaki sıcak su akışında dalgalanma olması gerekir, su bir ısınır bir soğur. Normalde durumda sadece musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünüyor. Cihaz, su açıldığında kalorifer kısmı kapatma işlemini tam anlamıyla yapamadığı için bu sorun ortaya çıkar. Tüm kontrollere rağmen yaşanılan sorun devam ediyor ise Taksim petek tamiri için yardım isteyebilirsiniz.

Kombi patlamalı yanıyor ise;

Cihaz yanma sırasında birkaç saniye geç yandığında içeride gaz birikmesi oluşur. Bu sebeple şiddetli bir yanma olacağından çakmak ve gaz ayarlarının kontrolünün yapılması lazımdır. Kombiye yıllık periyodik bakımı yapılması gerekmektedir.

Kombi bakımı ve tadilatı son derece önemlidir. Kombinizden maksimum verim alabilmek için periyodik kombi bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Kombi bakımı ve kombi arızaları konusunda sonraki bakıma kadar sizlere garantili hizmet vermekteyiz.

Comments are closed.